Denizli Özel Seviye Okullarında hizmet verdiğimiz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi olarak hedefimiz 5.sınıftan 12.sınıfa kadar tüm öğrencilerimizin kendisini gerçekleştirmesine ışık tutup ve kendisine özgü potansiyelini ortaya çıkarıp geliştirmektir.

Vizyon olarak üzerinde durduğumuz husus; günümüz çağdaş dünyasında psiko-sosyal, akademik ve kariyer anlamında donanımlı birer bireyler yetiştirmektir. PDR sistemimiz olarak hizmetimiz sarmal bir şekilde ilerleyip salt öğrencilere olmayıp ; öğrencilerin etki alanı içerisinde olan veli ve öğretmenlere karşı da rolünü uzmanca sergilemektedir. Öğrenciyi tanımanın yanında birebir uzmanca görüşmelerin yanında gelişimlerini destekleyecek sosyal, akademik, kariyerlerine yönelik seminerlerin verilmesi, gelişimlerinin düzenli ve sistemli bir şekilde takibini sağlamak, velilere yönelik çalışmalar, oryante süreçlerini rahatlıkla atlatabilecekleri ortamı hazırlamak gibi durumlar karşısında okulumuz PDR hizmet birimi aktif rol göstermektedir.

Rehberlik hizmetlerinin etkili bir şekilde amacına ulaşabilmesi için işbirliği içinde ve ortak bir anlayış çerçevesinde sunulması gerekmektedir.

Okuldaki rehberlik hizmetlerinin sunulmasında okul psikolojik danışmanı (rehber öğretmen), okul müdürü ve müdür yardımcısı, sınıf rehber öğretmenleri ve diğer ders öğretmenleri aktif bir şekilde görev almaktadır. Denizli Özel Seviye Okulları’nda sınıf ders dağılımı incelendiğinde ‘Rehberlik ve Kariyer Planlama ’ dersi tüm sınıflarda haftada bir saat ders olarak işlenmektedir.

Yıl boyunca yapılan tüm çalışmalar bir plan ve program çerçevesinde olup "ÇALIŞMA REHBERİ" kitabında yer almaktadır. Çalışma rehberimizde rehberliğin ihtiyaç duyacağı akademik ve pratik bilgiler içermektedir. Kitaptaki bölümlerin yıl içinde kullanımı; öğrencileri yönlendirmede, sorunların tespiti ve çözümünde, bilgi paylaşımında, veli yönlendirmelerinde ve verimli iletişim kurabilmede önemli katkıya sahiptir.


Hemen Ara 0 (258) 265 13 88

sites like animefreak animefreak anime freak tv

animeflix initial d animeflix animeflix ios

anime aniwatch anime stream

steins gate animedao animedao animedao boruto

attack on titan gogoanime gogoanime gogoanime dragon ball z