167

Ocak

167

Ocak

SEVİYE, 23 NİSAN KUTLAMASINDA ENGEL TANIMADI

Tüm dünyayı ve ülkemizi saran Kovid-19 salgınından dolayı okullar kapatılmış ve 23 Nisan etkinlikleri evlerde, balkonlarda kutlanmaya başlanmıştı. Denizli Seviye Okulları, bu zor süreçte farkını gösterdi ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda öğrencilerini unutmadı, onlarla birlikte, uzaktan da olsa bir etkinlik gerçekleştirdi.

Ulusal bağımsızlığımızın temellerinin atıldığı ve 100.yılının kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, Seviye Okulları etkinliğinde öğrencilerin şiirleri, konuşmalar, öğretmenlerin öğrencileri için hazırladıkları sürpriz videolar ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Koro Şefi sanatçısı Hakan Eyiden’in güzel türküleri yer aldı. Etkinlik Seviye Okulları öğrencilerinin ve öğretmenlerinin bu zor süreçte hem stres atmasını hem de eğlenmesini sağladı.

Denizli Seviye Okulları Kurucu Müdürü Mahmut Catlık’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile tören başladı. Konuşmasında Catlık ‘’ 19 Mayıs 1919’da Samsun’da bir güneş gibi doğan Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğinde bu büyük millet, kendisine çizilmek istenen kadere karşı isyan bayrağını çekmiştir. 23 Nisan’dan büyük zafere doğru yürüyen ve Cumhuriyet ile taçlandıran Gazi Mustafa Kemal’in bize hediye ettiği bu bayramı, maalesef arzu ettiğimiz şekilde kutlayamıyoruz. Ancak uzaktan da olsa öğrencilerimizle bu bayramın coşkusunu paylaştığımız için çok mutluyuz’’ diyerek günün anlam ve önemine değinmiş ve öğrencilerini ne kadar çok özlediğini dile getirdi.

Okul müdürü Mahmut Catlık’ın konuşmasıyla başlayan etkinlik, ortaokul öğretmeni Seçil Kalkan’ın öğretmenler adına konuşması, öğrencilerden Faik Demirhan Kaydıhan’ın öğrenciler adına konuşması, öğrencilerden Irmak Kaan ve Cemal Özkan’ın şiirleri ile başladı , öğretmenlerin öğrenciler için hazırladıkları sürpriz video ile devam etti ve Hakan Eyiden’in mükemmel türküleriyle son buldu.

Programı aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz,

https://www.youtube.com/watch?v=WObZx22_d0c 

Hemen Ara 0 (258) 265 13 88